Ilgtspējīga un integrēta pārvaldība resursu efektīvai izmantošanai Eiropā, saistot ūdens, zemes, pārtikas, enerģijas un klimata jomas

Projekta mērķis
Zeme, pārtika, enerģija, ūdens un klimats ir savstarpēji saistīti un veido vienotu un sarežģītu sistēmu (turpmāk – Nexus). Nexus pārvaldība ir ļoti būtiska, lai nodrošinātu efektīvu un ilgtspējīgu resursu izmantošanu. Nesakārtota likumdošana un zināšanu trūkums par Nexus integrācijas metodoloģiju un instrumentiem apgrūtina resursu efektīvu izmantošanu Eiropā. Projekta mērķis ir izstrādāt inovatīvas metodes, lai novērstu šīs barjeras, balstoties uz jau zināmiem un zinātniski izstrādātiem “tematiskiem” modeļiem, kas simulācijā izmanto dažādas Nexus komponentes un jomas.

Projekta laikā plānotas šādas aktivitātes:
1. likumdošanas analīze;
2. tematisko modeļu izmantošana savstarpējo aspektu analīzē;
3. ar spēles elementu palīdzību modelēt risinājumus zemes, pārtikas, enerģijas un ūdens resursu izmantošanas optimizēšanai;
4. 12 pilotprojektu izstrāde, lai šos modeļu rezultātus pielietotu un ieviestu praksē;
5. projekta rezultātu popularizēšana.

Projekta mērķauditorija
Ministrijas, pašvaldības, vietējās un reģionālās aģentūras u.c.

Projekta infolapa.

Galvenie fakti

  • Projekta akronīms: SIM4NEXUS
  • Vadošais partneris: Vāgeningenas Universitāte un izpētes centrs (Nīderlande)
  • Projektu līdzfinansē: Eiropas Komisijas Horizonts 2020 programma
  • Īstenošanas laiks: 06/2016 – 05/2020
  • Projekta numurs: 689150

Projekta partneri:

Thessaly universitāte (Grieķija); Ekseteras universitāte (Lielbritānija); UNESCO-IHE Ūdens izglītības institūts (Nīderlande); Potsdamas Klimata ietekmes pētījumu institūts (Vācija); Madrides Tehniskā universitāte (Spānija); Universitāte “Luigi Bocconi”, Enerģijas un Vides ekonomikas un politikas pētījumu centrs, Milāna (Itālija); Apvienoto Nāciju Universitāte (Japāna); Radboudas Universitāte, Vides zinātņu departaments (Nīderlande); Karaliskais Tehnoloģiju institūts; Energosistēmu analīzes nodaļa (Zviedrija); Upsālas Universitāte (Zviedrija); EURECAT Katalonijas Tehnoloģiju centrs (Spānija); Sassari Universitāte, Dabas un vides resursu departaments (Itālija); ENKI O.P.S. (Čehijas Republika); PBL Nīderlandes vides novērtējuma aģentūra (Nīderlande); DHI (Dānija); Dienvidaustrumu Ūdens, SIA (Lielbritānija); Konsultāciju un pētījumu kompānija ACTeon (Francija); Konsultāciju birojs Epsilon Malta Ltd. (Malta); Konsultāciju birojs Kembridžas Ekonometrija (Lielbritānija); Strane Innovation SAS (Francija); Konsultāciju birojs Fresh Thoughts Consulting GmbH (Austrija); Baltijas Vides Forums (Latvija); NVO Cilvēki un Ūdens resursi (Slovākija); Eiropas ūdensapgādes un sanitārijas tehnoloģiju platforma (Beļģija)

Kontaktpersonas:

  • Ingrīda Brēmere
  • Daina Indriksone
Logo EU

CITI PROJEKTI

Placeholder

EcoHousing

Energoefektīvs un ekoloģisks mājoklis Somija, Igaunija un Latvija ir bagātas ar meža resursiem, kas ir atjaunojami…

SELINA

Zinātniskais atbalsts pierādījumos balstītiem un ilgtspējīgiem lēmumiem par dabas kapitāla izmantošanu Projekta mērķi: atbalstīt virzību uz…
Placeholder

COHIBA

Bīstamo vielu kontrole Baltijas jūras reģionā Projekta mērķis: atbalstīt Baltijas Jūras Rīcības Plāna (BSAP) ieviešanu attiecībā…

LIFE GOODWATER IP

Latvijas upju baseinu apsaimniekošanas plānu ieviešana laba virszemes ūdens stāvokļa sasniegšanai Virszemes ūdeņi ir nozīmīga ekosistēmas…