Dinamiska informācijas pārvaldība klimata pārmaiņu pielāgošanās pasākumiem starpnozaru ietvarā Eiropas reģionos

Projekta mērķis ir veicināt Eiropas pielāgošanos klimata pārmaiņām un pārvērst saistības konkrētā rīcībā, izstrādājot novatoriskus pasākumus, lai padarītu tās reģionus noturīgākus pret klimata pārmaiņām. IMPETUS projekta ietvaros tiek pētītas arī sinerģijas starp klimata pārmaiņu mazināšanu, atbalstot reģionālo sociāli ekonomisko izaugsmi un stabilitāti, kā arī reģionu pāreju uz ekoloģisko ilgtspējību un noturību.

Projekta ietvaros katrā no 7 Eiropas klimatiskajiem reģioniem – Arktikas, Atlantijas, boreālā, piekrastes, kontinentālā, Vidusjūras un kalnu  – ir reģionālās izmēģinājumu vietas, kurās tiek izmēģināti un izvērsti inovatīvi risinājumi. Projekta starpdisciplinārā komanda šajos reģionos risinās dažādus ar klimata pārmaiņām saistītus izaicinājumus.

IMPETUS partneru komandu veido 32 organizācijas no 9 Eiropas valstīm, kam ir liela pieredze pētniecībā, biznesā un reģionālajā pārvaldībā.

Projekta vadošais partneris ir tehnoloģiju izpētes centrs EURECAT, projekta partneri Latvijā ir Baltijas Vides Forums, Zemgales plānošanas reģions un Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs.

Galvenie fakti

  • Projekta akronīms: IMPETUS
  • Vadošais partneris: FUNDACIO EURECAT, Spānija
  • Projektu finansē: Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programma “Apvārsnis 2020”
  • Īstenošanas laiks: 10/2021-09/2025
  • Projekta numurs: 101037084
  • Projekta mājaslapa: https://climate-impetus.eu/

Projekta partneri:

IMPETUS partneru komandu veido 32 organizācijas no 9 Eiropas valstīm

Kontaktpersonas:

  • Ingrīda Brēmere
  • Daina Indriksone
  • Agnese Meija-Toropova

CITI PROJEKTI

E-mobilitātes veicināšana Latvijā klimata pārmaiņu novēršanai

E-mobilitātes veicināšana Latvijā klimata pārmaiņu novēršanai Projekta mērķis Uzlabot sabiedrības zināšanas un izpratni par e-mobilitātes jautājumiem,…

Zemes īpašnieku, pašvaldību un valsts atbildība mazo upju aizsardzībai

Zemes īpašnieku, pašvaldību un valsts atbildība mazo upju aizsardzībai Vides politikas pamatnostādnēs viens no definētajiem politikas…

Viedāka sabiedrība dabai un ekosistēmām

Viedāka sabiedrība dabai un ekosistēmām Eiropas Savienības un arī Latvijas dabas aizsardzības prioritāte ir bioloģiskās daudzveidības…
Placeholder

Patērētāju informēšana par veselībai nekaitīgāku ikdienas preču izvēli

Patērētāju informēšana par veselībai nekaitīgāku ikdienas preču izvēli Sadzīves ķīmijas produkti, kosmētika, drēbes un rotaļlietas ir…