22.08.13

Aicinām uz semināru "Gauja abpus robežai: ceļā uz vienotu pārvaldību"


Biedrība „Baltijas Vides Forums” un Dabas aizsardzības pārvalde ielūdz uz semināru, kura mērķis ir iepazīstināt ar jaunāko ūdens kvalitātes novērtējumu Gaujas upes baseina apgabalā, kā arī ar svarīgākajiem upju apsaimniekošanas un aizsargājamo biotopu atjaunošanas pasākumiem.

Seminārs notiks š. g. 27.-28. septembrī, Siguldā, Dabas aizsardzības pārvaldē, Baznīcas ielā 7.

Pasākuma darba gaita:

27. septembris, piektdiena. Pirmajā dienā (sākums plkst. 14.00) notiks seminārs, kurā gan Latvijas, gan Igaunijas projektu eksperti iepazīstinās ar projekta ietvaros iegūtajiem datiem un rezultātiem par ūdens ekoloģisko un ķīmisko kvalitāti Gaujas upes baseina apgabalā, kā arī par upju apsaimniekošanas pasākumiem un to nepieciešamību pierobežas reģionā. Šajā dienā kopā ar visiem semināra dalībniekiem vēlamies izvērtēt ne tikai paveikto, bet arī diskutēt par turpmākās sadarbības iespējām, lai uzlabotu ūdens resursu kvalitāti un veicinātu dabas vērtību aizsardzību Gaujas baseina apgabalā. 

28. septembris, sestdiena. Pasākuma otrajā dienā (plkst. 9.00-17.00) – dalībnieki ir aicināti piedalīties izziņas braucienā pa Gaujas baseina ziemeļu daļu, apmeklējot vietas, kurās redzama cilvēka darbības ietekme uz ūdens resursiem un iespējamie apsaimniekošanas risinājumi. 

Pasākumā aicināti piedalīties visi, kam interesē ūdens resursu apsaimniekošanas jautājumi, it īpaši Gaujas upes baseinā. Gaidīti būs gan iedzīvotāji, gan nevalstisko organizāciju aktīvisti, kā arī pašvaldību, valsts institūciju, kā arī ūdens un vides pārvaldības speciālisti! Semināra darba valoda – latviešu un igauņu. Vēršam jūsu uzmanību, ka semināra dalībniekiem tiks nodrošinātas ēdienreizes un nakšņošana divvietīgos/ trīsvietīgos numuriņos, kā arī transports izziņas brauciena laikā! Pasākuma programmas uzmetumu skatīt zemāk.

Lai pieteiktos uz semināru, lūgums aizpildīt tiešsaistes reģistrācijas formu: tinyurl.com/GaujaSeminars

Reģistrācija atvērta līdz š.g. 12. septembrim!

Dace Strigune 

Baltijas Vides Forums

Projekta koordinatore 

Tel. 6735 7560


Pasākums tiek rīkots projektu “Pasākumi kopīgai pārrobežu Gaujas/Koivas upes baseina apgabala apsaimniekošanai” (NR EU 38839) un „Saskaņota dabas teritoriju apsaimniekošana Igaunijas un Latvijas pierobežā” (NR EU 38806) ietvaros.