23.11.18

Šajos Ziemassvētkos – nost ar ķīmiju!


Nav domāts, ka skolēniem nevajag mācīties ķīmiju – nē, nē, jo tas ir ļoti svarīgs mācību priekšmets, kas sniedz ne vien zināšanas par vielām, to uzbūvi, īpašībām un pārvērtībām, bet arī plašāku skatu un izpratni par ķīmisko vielu klātbūtni mūsu ikdienā un svētkos.

Gan Ziemassvētku laiks, gan to gaidīšana ir satraukuma, prieka, apcerīguma un pārsteigumu pilns. Tas ir laiks, kad satikties ar ģimeni un draugiem, ciemoties, apsveikt vienam otru, apmeklēt kādus pasākumus, atpūsties. Protams, šis laiks var izvērsties arī gana stresains un nogurdinošs, ja jāpabeidz gada pārskati, jāiesniedz atskaites vai jānokārto parādi vai citas saistības. Un, protams, visam pa vidu vai kaut kur perifērijā – dāvanu gādāšana, mājas pošana un greznošana, apsveikumu un svētku gardumu gatavošana.

Kā gatavošanos svētkiem paveikt gudrāk, videi un sev draudzīgāk, mazāk ķīmiski? No pirmdienas, 26. novembra, līdz Ziemassvētkiem rakstīsim, rādīsim, dalīsimies pieredzē, ieteiksim, kā atpazīt un izvairīties no produktiem un precēm ar nevēlamo ķīmisko vielu klātbūtni, kur vēl paslēpusies plastmasa, kādas oriģinālas un videi draudzīgas dāvanas izvēlēties. Par vairākiem tematiem jau esam rakstījuši arī iepriekš, piemēram, “Kādas sveces izvēlēties?” un “Ziemassvētku vecīša padomi vecvecākiem”, tomēr šajā gadā vēlamies paturpināt un izvērst vairākas tēmas, lai sniegtu iedvesmu mazāk ķīmiskiem un pārdomātākiem svētkiem! 

Seko tēmturim #Padomapirmsperc Baltijas Vides Foruma sociālajos tīkos – FB @beflatvia un Twitter @BEF_Latvia.

Informācija sagatavota projekta "Inovatīvi pārvaldības risinājumi bīstamo vielu emisiju minimizēšanā no apdzīvotām vietām Baltijas jūras reģionā" (NonHazCity) ietvaros, ko finansē Baltijas Jūras reģiona programma 2014-2020. Plašāka informācija par projektu, tā aktivitātēm un sagatavotajiem materiāliem pieejama projekta mājaslapā padomapirmsperc.lv