16.10.17

Pieejama INTENSSS-PA projekta datu bāze


Projekta  INTENSSS-PA datu bāze izstrādāta, lai vienuviet apkopotu informāciju par  ilgtspējīgiem enerģijas risinājumiem. INTENSSS-PA projekta mērķis ir atbalstīt enerģijas plānošanu valsts un pašvaldības institūcijās un citās iesaistītajās pusēs. Galvenā projekta mērķauditorija ir valsts un pašvaldību institūcijas, kā arī tādas ieinteresētās puses kā, piemēram, nevalstiskās organizācijas.  Lai gan lielākoties informācija attiecas uz 7 reģionālo darba grupu teritorijām (Latvija – Zemgale, Itālija – Kalabrija, Spānija – Kastīlija un Leona, Nīderlande – Groningena, Grieķija – Karditsa, Slovēnija – Pomurje, Dānija – Triangle), datu bāzē pieejami arī citu valstu prakses piemēri. INTENSSS-PA projekta datu bāzē  strukturēti apkopotas esošās zināšanas (piemēram, par mācību materiāliem, metodēm un praksi), kas saistītas  ar enerģijas jautājumu iekļaušanu telpiskajās plānošanas procesos. 

INTENSSS-PA datu bāze paredzēta, lai:

  • izmantotu to kā valsts institūcijām, pašvaldībām un sabiedrībai noderīgu rīku ilgtspējīgas enerģijas plānošanā;
  • sniedzot piemērus un ieteikumus, atbalstītu reģionālo darba grupu darbību;
  • izmantotu to kā projekta rezultātu izplatīšanas rīku;
  • veicinot  enerģijas un reģionālo attīstību, izmantotu to kā ideju ģenerēšanas un “prāta vētras” radīšanas rīku iesaistītajām pusēm.

Projekta datu bāze - informācijas platforma paredzēta lietošanai arī ārpus INTENSSS-PA projektu teritorijas interesentiem, kuriem šīs zināšanas un prakses piemēri varētu būt noderīgi.Publicētos datus iespējams atlasīt vairākos veidos: pēc izcelsmes valsts, konkrētiem atslēgas vārdiem, dažādiem atslēgas vārdiem vai noteiktām tēmām. Informāciju par konkrēto reģionu prakses izpēti var iegūt gan izmantojot valstu meklēšanas funkciju, gan atvērto meklēšanu. Datu bāze sastāv no 134 gadījumu izpētes un 189 mācību materiāliem (metodes prezentācijas u.c.), kas saistīti ar integrētu ilgtspējīgas enerģijas plānošanu. Datu bāze projekta īstenošanas laikā tiek papildināta ar informāciju.

Projekts finansēts Eiropas Savienības HORIZON2020 programmas ietvaros.